Oczyszczanie wodorowe – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Każda kobieta wykonuje zabieg oczyszczania skóry twarzy codziennie, podczas demakijażu. Niemniej jednak domowe oczyszczanie niewiele ma wspólnego z profesjonalnym oczyszczaniem wodorowym skóry, które może zostać wykonane jedynie przez profesjonalistę. Co ciekawe, na zabieg ten mogą zdecydować się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Co warto wiedzieć o oczyszczaniu wodorowym?

Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe skóry to nic innego, jak wpuszczanie w jej głąb cząsteczek wodoru, które dokonują oczyszczenia na poziomie komórkowym. Wodór aplikowany jest strumieniem wody, który dodatkowo złuszcza martwy naskórek. Oczyszczona skóra gotowa jest przyjąć różnego rodzaju substancje odżywcze, których zaaplikowanie stało się już nieodłączną częścią zabiegu oczyszczania wodorowego. Do tychże substancji należą na przykład kwas mlekowy czy witamina C. Doboru substancji odżywczych i rewitalizujących dokonuje specjalista, mając na uwadze stan skóry osoby, u której ma zostać przeprowadzone oczyszczanie wodorowe.

Jakie efekty daje oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe to nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu możemy dogłębnie oczyścić naszą skórę, a więc i poprawić jej wygląd. Od momentu wykonania zabiegu jest ona bardzie gładka, sprężysta i elastyczna. Co więcej, skóra na twarzy, szyi i dekolcie, po oczyszczaniu wodorowym, wygląda o wiele młodziej. Jest ona w stanie przyjmować substancje odżywcze, które zawarte są w różnego rodzaju preparatach kosmetycznych używanych na co dzień. Na nic stosowanie drogich kremów czy serum, jeśli nasza skóra nie jest odpowiednio oczyszczona od środka. Kosmetyk nie może wnikać w głębsze jej warstwy, ponieważ są one zajęte przez różnego rodzaju zanieczyszczenia. Oczyszczanie wodorowe daje o wiele lepsze efekty niż codzienne czyszczenie skóry od zewnątrz, jakie przeprowadzamy w domu, we własnym zakresie.

Oczyszczanie wodorowe – dla kogo?

Pozostaje pytanie, komu dedykowany jest zabieg oczyszczania wodorowego? Specjaliści podkreślają, że mogą zdecydować się na niego osoby w każdym wieku, bowiem niesie on za sobą wiele różnych korzyści. Kwalifikacja do zabiegu zawsze przeprowadzana jest przez profesjonalistę, dlatego w razie wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań, zadecyduje on o jego odroczeniu. Co istotne, przez 1-2 dni po zabiegu oczyszczania wodorowego, skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Zaczerwienienie występuje zwłaszcza u osób, u których należało dokonać głębokiego oczyszczania kolejnych jej warstw. Niemniej jedna nie jest to powód do niepokoju – zaczerwienienie powinno zniknąć w krótkim czasie.

Related Posts