5 błędów przy zakupie butów dziecięcych – czy też je popełniasz?

Zakupienie dobrych butów dziecięcych nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Oto 5 błędów, które są często popełniane przez rodziców wybierających obuwie dla swoich pociech!

Zakupienie dobrych butów dziecięcych nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Oto 5 błędów, które są często popełniane przez rodziców wybierających obuwie dla swoich pociech! Artykuł został napisany przy współpracy ze sklepem dlastopy.pl.

Dlaczego dobre buty dla dziecka są takie ważne?

Dziecięca stopa stale się zmienia i swój ostateczny kształt uzyskuje dopiero w wieku nastoletnim. Ciągły rozwój mięśni i chrząstek oraz przemieszczanie się kości powoduje, że wybór właściwego obuwia dla dziecka ma bardzo duże znaczenie.

Niewłaściwie dobrane buty dziecięce nie tylko będą niewygodne, ale również mogą spowodować szereg niekorzystnych zmian w stopach, prowadząc do powstawania ich wad. Na co trzeba uważać?

5 błędów przy zakupie butów dziecięcych

1. Niewłaściwy rozmiar – niezależne od tego, czy kupujemy buty do szkoły czy do domu, zawsze muszą mieć one odpowiedni rozmiar. Wielu rodziców popełnia błąd i kupuje buty „na wyrost”, by wystarczyły na dłużej, ale w ten sposób można tylko pogorszyć komfort i negatywnie wpłynąć na rozwój dziecięcych stóp.
2. Zbyt sztywne buty – buty dziecięce muszą być elastyczne, aby dobrze dopasowywać się do stópek. To bardzo ważne zarówno wtedy, gdy kupuje się buty do nauki chodzenia, jak i obuwie dla starszaka.
3. Wąski czubek – dziecięce palce muszą mieć dużo przestrzeni na czubkach butów, ponieważ zbyt wąska budowa obuwia może sprzyjać bolesnym otarciom i wadom stóp.
4. Nieprzewiewny materiał – najlepiej, aby obuwie dziecięce było wykonane z materiałów jak skóra naturalna licowa, zamszowa, tkanina albo techniczne materiały, na przykład przewiewne siateczki. Dzięki temu można zredukować ryzyko zapocenia stópek i pojawiania się nieprzyjemnych odparzeń.
5. Nieusztywniany zapiętek – buty dziecięce powinny mieć zapiętek z usztywnieniem, nawet jeżeli są to kapcie albo sandały. Usztywnienie obuwia w tym miejscu pozwala na optymalne ustawienie stópek i wspiera ich zdrowy rozwój.

Related Posts